Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodawanie linii/poligonu - edycja istniejącego obiektu.
06-06-2012, 19:36
Post: #1
Dodawanie linii/poligonu - edycja istniejącego obiektu.
Obiekt, który został już dodany, można edytować tylko za pomocą operacji na węzłach. W przypadku, gdy chciałoby się na "kilka podejść" wrysowywać jeden obiekt (na przykład bardzo długą rzekę), da się chyba tylko dodać węzeł na pozycję przedostatniego i potem ostatni przesuwać, co jest dość mozolne i męczące.

Proponuje rozwiązanie, umożliwiające dalszą edycję istniejącego obiektu, aby rysowanie przebiegało tak, jak przy samym dodawaniu obiektu.

Ten sam problem występuje w przypadku obiektów powierzchniowych. Szczególnie irytującą sytuacją jest, gdy przypadkiem w połowie pracy dwukrotnie kliknie się i zakończy rysowanie. Potem dokończenie roboty za pomocą operacji na węzłach zajmuje więcej, niż cofnięcie działań o krok i ponowne wrysowanie obiektu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 13:38
Post: #2
RE: Dodawanie linii/poligonu - edycja istniejącego obiektu.
(06-06-2012 19:36)Ruralista napisał(a):  Obiekt, który został już dodany, można edytować tylko za pomocą operacji na węzłach. W przypadku, gdy chciałoby się na "kilka podejść" wrysowywać jeden obiekt (na przykład bardzo długą rzekę), da się chyba tylko dodać węzeł na pozycję przedostatniego i potem ostatni przesuwać, co jest dość mozolne i męczące.

Można też inaczej.
1. Zaznaczyć obiekt ostatnio rysowany
2. Użyć narzędzia dociągania
3. Podczas dwukliku trzymać wciśnięty klawisz CTRL

Spowoduje to doklejenie rysowanego obiektu do poprzedniego (jako tzw następny part/część).

(06-06-2012 19:36)Ruralista napisał(a):  Proponuje rozwiązanie, umożliwiające dalszą edycję istniejącego obiektu, aby rysowanie przebiegało tak, jak przy samym dodawaniu obiektu.

Dopisane do listy. Należy tylko pamiętać, że są dwa podejścia:
1. Idealne rysowanie w jednym ciągu wszystkiego
2. Rysowanie etapami a następnie użycie operacji łączenia (dissolve)

(06-06-2012 19:36)Ruralista napisał(a):  Ten sam problem występuje w przypadku obiektów powierzchniowych. Szczególnie irytującą sytuacją jest, gdy przypadkiem w połowie pracy dwukrotnie kliknie się i zakończy rysowanie. Potem dokończenie roboty za pomocą operacji na węzłach zajmuje więcej, niż cofnięcie działań o krok i ponowne wrysowanie obiektu.

Tutaj można to częściowo obejść podobnie jak dla linii ale należy użyć narzędzia doklejania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości