Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doklejanie obiektów - problem.
06-13-2012, 00:14
Doklejanie obiektów - problem.
Wpadłem na pomysł, aby w mapie, w której mam zamiar obrysować strefy funkcjonalne, najpierw zabrać się za te bardziej powierzchniowe, a bardziej liniowe - drogi, rowy melioracyjne i małe cieki zostawić na koniec i podoklejać je.

Niestety w większości przypadków doklejanie się nie udaje - bo albo obiekt się w ogóle nie dokleja, albo też doklejenie jest zniekształcone (wnętrze zostaje puste, a nowy obiekt dokleja się nakładając na istniejące obiekty okalające drogi).

Jedyne wyjście, które przychodzi do głowy, to wyeksportować węzły do warstwy punktowej, i obiekty, które pozostały, mozolnie wrysować metodą zwykłego dodawania poligonów z dociąganiem do tych punktów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-13-2012, 07:06
RE: Doklejanie obiektów - problem.
(06-13-2012 00:14)Ruralista napisał(a):  Wpadłem na pomysł, aby w mapie, w której mam zamiar obrysować strefy funkcjonalne, najpierw zabrać się za te bardziej powierzchniowe, a bardziej liniowe - drogi, rowy melioracyjne i małe cieki zostawić na koniec i podoklejać je.

Niestety w większości przypadków doklejanie się nie udaje - bo albo obiekt się w ogóle nie dokleja, albo też doklejenie jest zniekształcone (wnętrze zostaje puste, a nowy obiekt dokleja się nakładając na istniejące obiekty okalające drogi).

Jedyne wyjście, które przychodzi do głowy, to wyeksportować węzły do warstwy punktowej, i obiekty, które pozostały, mozolnie wrysować metodą zwykłego dodawania poligonów z dociąganiem do tych punktów.

Nie do końca rozumiem - rowy melioracyjne, drogi są rysowane potem jako obiekty poligonowe i doklejane? Poproszę o jakieś zrzuty ekranu, które ułatwią zrozumienie problemu.
06-13-2012, 10:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-13-2012 11:11 przez Ruralista.)
Najpierw wrysowałem wszystkie pozostałe funkcje - mieszkaniowe, usługowe, zieleń, a na koniec zostawiłem wody i drogi, które chciałem do reszty dokleić. Wszystko to oczywiście poligony, ale te ostatnie bardziej charakter liniowy - pasmowy. Często są bardzo długie i wąskie.

Na załączniku widać jak dokleił mi się fragment drogi - zamiast w środku się wypełnić, to dokleił się od zewnątrz granic zakładanego poligonu.

A tu przypadek, gdzie celem było wrysowanie drogi, oznaczonej czarnym obrysem. Obiekt się nie dodał, choć po zakończeniu tej nieudanej próby pojawił się pewien ślad poprzez podświetlenie sąsiednich obiektów.

Załączone pliki Miniatury

06-14-2012, 07:22
Spróbuje zasymulować podobny przypadek jak na załączonych zrzutach.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości