Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksportowanie części mapy
01-04-2015, 00:19
Eksportowanie części mapy
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na forum, jak i świeżakiem w użytkowaniu Geoxa Viewer.

Znalazłem sposób na ujrzenie Rastrowej mapy topograficznej Polski. Nowy serwer i się ładnie ładuje, choć jest spłaszczona. Na spłaszczenie też sposób znalazłem.

Teraz jednak borykam się z problemem wyeksportowania uzyskanego już widoku w programie do pliku graficznego. Po pierwsze skala na bardzo dużym zbliżeniu wskazuje mi na 1:0... Kiedy próbuję wyeksportować aktualny widok do pliku(*.png, *.tiff - nie ma znaczenia), wskazuję skalę, rozdzielczość, program uruchamia generowanie, jednak szybko okno ładowania zamyka się, a ja uzyskuję pusty plik.

Widziałem, że ktoś miał już podobny problem, jednak w nieoznaczonym wątku, dlatego postanowiłem utworzyć osobny.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 10:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2015 10:22 przez cgis.)
RE: Eksportowanie części mapy
(01-04-2015 00:19)policeman16 napisał(a):  Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na forum, jak i świeżakiem w użytkowaniu Geoxa Viewer.

Znalazłem sposób na ujrzenie Rastrowej mapy topograficznej Polski. Nowy serwer i się ładnie ładuje, choć jest spłaszczona. Na spłaszczenie też sposób znalazłem.

Teraz jednak borykam się z problemem wyeksportowania uzyskanego już widoku w programie do pliku graficznego. Po pierwsze skala na bardzo dużym zbliżeniu wskazuje mi na 1:0... Kiedy próbuję wyeksportować aktualny widok do pliku(*.png, *.tiff - nie ma znaczenia), wskazuję skalę, rozdzielczość, program uruchamia generowanie, jednak szybko okno ładowania zamyka się, a ja uzyskuję pusty plik.

Widziałem, że ktoś miał już podobny problem, jednak w nieoznaczonym wątku, dlatego postanowiłem utworzyć osobny.

Pozdrawiam.

Spłaszczenie wynika z wybranego odwzorowania (WGS84) i jego cech matematycznych. Niestety w WGS84 skala mapy nie będzie wyświetlana poprawnie. Proszę wybrać sobie po prostu odwzorowanie typu Układ1992 (EPSG:2180) - nic nie będzie spłaszczone a skala będzie działać poprawnie (należy wybrać tylko metr jako jednostka danych). Dodatkowo sugeruje pobranie aktualizacji wersji beta Geoxa Viewer z tego wątku:
http://forum.cgis.pl/Thread-Mapa-topogra...88#pid1088

Proszę tylko pamiętać, że jest to wersja 32bit.

Przy eksporcie w przypadku odwzorowania typu WGS84 nie ma możliwości ustawienia skali eksportu (pojawia się napis "nieznane"), jednakże dane są eksportowane ze skalą głównego okna. Nie polecamy też eksportować dużych zasięgów do formatu PNG, ponieważ nie nadaje się on do tego.
01-05-2015, 12:24
Niestety kiedy pobrałem program po raz pierwszy okazało się, że plik jest uszkodzony. "This file is corrupted..." czy jakoś w ten sposób. Kiedy podjąłem próbę ponownego pobrania, to przeglądarka przekierowała na adres z linku, jednak było "Brak danych do odebrania".
01-05-2015, 17:48
(01-05-2015 12:24)policeman16 napisał(a):  Niestety kiedy pobrałem program po raz pierwszy okazało się, że plik jest uszkodzony. "This file is corrupted..." czy jakoś w ten sposób. Kiedy podjąłem próbę ponownego pobrania, to przeglądarka przekierowała na adres z linku, jednak było "Brak danych do odebrania".

Proszę pobrać jeszcze raz. Plik jest poprawny i użytkownik zalogowany na forum może go pobrać.
01-05-2015, 21:09
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Dziękuję również za cierpliwość.

Wszystko się zgadzało i pomogło. Musiałem jeszcze tylko zmienić wersję z 1.3.0 na 1.1.1, ponieważ w tamtej mapa była właśnie bardzo spłaszczona.

Pozdrawiam.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości