Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generowanie projektu w oparciu o WMS z geoportalu
01-16-2012, 19:25
Generowanie projektu w oparciu o WMS z geoportalu
Mam pytanie - wystąpił problem z generowaniem projektu do serwera (projekt-test oparty głównie na WMS-ach z geoportalu - ortofotomapa, granice powiatu gminy, nazwy powiatu gminy, mapa topograficzna - oraz niewielkiego shp 2 obiekty punktowe, kawałek szlaku turystycznego - 3 km -zakres gminy ). Niewiem czy wina spowodowana jest testowaniem wersji demo i nie dotyczy wersji pełnej, ale generowanie trwało ponad 10 godzin i osiągając stan 23 - 25 %. Po tym czasie ze względu na powyższe zaprzestałem dalszego generowania. W czym tkwi problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-17-2012, 09:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-17-2012 09:02 przez piotr.)
RE: Generowanie projektu w oparciu o WMS z geoportalu
(01-16-2012 19:25)cottonfield napisał(a):  Mam pytanie - wystąpił problem z generowaniem projektu do serwera (projekt-test oparty głównie na WMS-ach z geoportalu - ortofotomapa, granice powiatu gminy, nazwy powiatu gminy, mapa topograficzna - oraz niewielkiego shp 2 obiekty punktowe, kawałek szlaku turystycznego - 3 km -zakres gminy ). Niewiem czy wina spowodowana jest testowaniem wersji demo i nie dotyczy wersji pełnej, ale generowanie trwało ponad 10 godzin i osiągając stan 23 - 25 %. Po tym czasie ze względu na powyższe zaprzestałem dalszego generowania. W czym tkwi problem?

Przyczyn może być kilka:
1. Powolność serwerów WMS Geoportalu - ostatnio są one naprawdę BARDZO wolne - ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy zaznaczona jest opcja "Pobieraj dane WMS do przeglądania offline", która znajduje się we właściwościach głównych projektu
2. Wersja DEMO w porównaniu do wersji pełnej jest od kilkunastu do kilkudziesięciu razy wolniejsza - nie jest to celowe działanie a efekt generowania napisu DEMO.
3. Niepoprawne ustalenie zakresu generowania projektu (jeśli jest on zbyt duży to program musi wygenerować zbyt duży projekt).

Jeśli chodzi o samą wydajność to np:
http://www.geotrzebnica.pl generuje się w około godzinę.

O ile to możliwe to proszę przysłać plik gprx projektu + te warstwy wektorowe emailem i sprawdzimy zarówno czas generowania na pełne wersji jak i potencjalne problemy w ustawieniach samego projektu.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości