Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geometria obiektu a dodawanie punktu o współrzędnych X,Y - separatory. Klonowanie.
06-22-2012, 17:22
Post: #1
Geometria obiektu a dodawanie punktu o współrzędnych X,Y - separatory. Klonowanie.
Pracując na różnych warstwach, czasem przydatne jest przekopiowanie jakiegoś punktu. Gdy, struktury tabel są zupełnie odmienne, kombinowanie z łączeniem warstw może być dość skomplikowane. Kiedy jest to raptem kilka punktów, najprościej jest przekopiować geometrię w jednej warstwie i przekleić do w drugiej za pomocą dodawania punktów po współrzędnych. Ze względu na różnicę, że w w jednym miejscu części dziesiętne oddzielone są kropką, a w drugim - przecinkiem,wklejają się tylko liczby całkowite, a resztę trzeba drugi raz kopiować.

Proponuję ujednolicenie separatorów, bądź (jeśli się da) możliwość skopiowania całej liczby, niezależnie od odmiennych znaków.

Przy tej okazji przychodzi do głowy pomysł bardziej systemowy - możliwość klonowania obiektów (obecnie dostępna tylko dla warstw poligonowych) i wklejania ich do innych włączonych do edycji warstw (dane opisowe też mogłyby się przeklejać, o ile jest jednakowa struktura obu tabel).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-27-2012, 07:47
Post: #2
RE: Geometria obiektu a dodawanie punktu o współrzędnych X,Y - separatory.
(06-22-2012 17:22)Ruralista napisał(a):  Pracując na różnych warstwach, czasem przydatne jest przekopiowanie jakiegoś punktu. Gdy, struktury tabel są zupełnie odmienne, kombinowanie z łączeniem warstw może być dość skomplikowane. Kiedy jest to raptem kilka punktów, najprościej jest przekopiować geometrię w jednej warstwie i przekleić do w drugiej za pomocą dodawania punktów po współrzędnych. Ze względu na różnicę, że w w jednym miejscu części dziesiętne oddzielone są kropką, a w drugim - przecinkiem,wklejają się tylko liczby całkowite, a resztę trzeba drugi raz kopiować.

Proponuję ujednolicenie separatorów, bądź (jeśli się da) możliwość skopiowania całej liczby, niezależnie od odmiennych znaków.


W dbf występują dwa rodzaje atrybutów numerycznych: zmiennoprzecinkowy FLOAT oraz numeryczny NUMERIC. Pierwszy zawsze przechowuje liczby zmiennoprzecinkowe, drugi natomiast może jeśli ustawimy taki parametr. W obu separatorem jest kropka, która następnie w interfejsie Geoxy jest zamieniana na standard używany w danym kraju a zdefiniowany w systemie operacyjnym (w Polsce separatorem dziesiętnym jest przecinek). Problem z ujednolicaniem czy kopiowaniem wartości zmiennoprzecinkowych nie powinien więc występować, ponieważ program zawsze ujednolica tego typu dane. Mógłbym poprosić o małą próbkę tego typu danych (może być na email biuro@), który powoduje tego typu problem? Problem z kopiowaniem atrybutów w obecnej wersji może występować w przypadku jeśli w jednej warstwie coś jest a w drugiej nie ma (nowa kolumna atrybutów nie jest automatycznie tworzona).


Cytat:Przy tej okazji przychodzi do głowy pomysł bardziej systemowy - możliwość klonowania obiektów (obecnie dostępna tylko dla warstw poligonowych) i wklejania ich do innych włączonych do edycji warstw (dane opisowe też mogłyby się przeklejać, o ile jest jednakowa struktura obu tabel).

Klonowanie obiektów w obrębie tej samej warstwy powinno działać na każdym rodzaju obiektu - jeśli jest inaczej to jest to błąd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości