Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geoportal2 - spłaszczone mapy...
01-11-2013, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2013 11:27 przez geomaniak.)
Geoportal2 - spłaszczone mapy...
Witam, używam Geoxy, interesuje mnie pobranie map z serwera Geoportal2 - Topograficzne Polski ale wszystkie jak i w przeglądaniu tak i eksporcie są lekko "spłaszczone" co uniemożliwia kalibrację. Czy to normalne?

Zrzuty w załącznikach.

P.S. W trakcie eksportu pliku, przydała by się opcja minimalizacji do paska Smile

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-14-2013, 16:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-17-2013 17:34 przez cgis.)
RE: Geoportal2 - spłaszczone mapy...
(01-11-2013 11:26)geomaniak napisał(a):  Witam, używam Geoxy, interesuje mnie pobranie map z serwera Geoportal2 - Topograficzne Polski ale wszystkie jak i w przeglądaniu tak i eksporcie są lekko "spłaszczone" co uniemożliwia kalibrację. Czy to normalne?

To zależy jakie odwzorowanie (EPSG) zostało użyte podczas pobierania danych z serwera WMS?
W przypadku np. EPSG:2180 wystarczy jedynie zmienić wersje protokołu WMS na 1.1.1
09-18-2014, 14:57
(01-14-2013 16:50)cgis napisał(a):  
(01-11-2013 11:26)geomaniak napisał(a):  Witam, używam Geoxy, interesuje mnie pobranie map z serwera Geoportal2 - Topograficzne Polski ale wszystkie jak i w przeglądaniu tak i eksporcie są lekko "spłaszczone" co uniemożliwia kalibrację. Czy to normalne?

To zależy jakie odwzorowanie (EPSG) zostało użyte podczas pobierania danych z serwera WMS?
W przypadku np. EPSG:2180 wystarczy jedynie zmienić wersje protokołu WMS na 1.1.1

Witam - też używam Geoxy 6275 i mam problemy:
1. Usiłuje pobrać mapy z serwera Topograficzne Mapy Polski - Serie, ale zawsze - niezależnie od konfiguracji EPSG i wersji protokołu WMS - dostaję mapy silnie spłaszczone;
2. W niektórych konfiguracjach nie dostaję obrazu mapy w ogóle - np. w odwzorowaniu EPSG:2180; Najlepiej działa odwzorowanie EPSG CRS:84;
3. Nie udaje mi się nagrać do pliku mapy w formacie PNG - dostaję pusty (biały) prostokąt. Nagrywać mogę tylko w formacie TIFF. - który jest niepotrzebnie dla mnie "za dokładny").

Co mogę zrobić, żeby otrzymać mapy nie spłaszczone i nagrać je w formacie PNG??

(mój system to stary poczciwy XP)

Pozdrawiam
09-26-2014, 08:50
(09-18-2014 14:57)Andi-geolog-2014 napisał(a):  
(01-14-2013 16:50)cgis napisał(a):  

Witam - też używam Geoxy 6275 i mam problemy:
1. Usiłuje pobrać mapy z serwera Topograficzne Mapy Polski - Serie, ale zawsze - niezależnie od konfiguracji EPSG i wersji protokołu WMS - dostaję mapy silnie spłaszczone;
2. W niektórych konfiguracjach nie dostaję obrazu mapy w ogóle - np. w odwzorowaniu EPSG:2180; Najlepiej działa odwzorowanie EPSG CRS:84;
3. Nie udaje mi się nagrać do pliku mapy w formacie PNG - dostaję pusty (biały) prostokąt. Nagrywać mogę tylko w formacie TIFF. - który jest niepotrzebnie dla mnie "za dokładny").

Co mogę zrobić, żeby otrzymać mapy nie spłaszczone i nagrać je w formacie PNG??

(mój system to stary poczciwy XP)

Pozdrawiam

Sprawdzamy to. "Spłaszczenie" najczęściej pojawia się przy wyborze odwzorowania WGS84.
10-24-2014, 17:45
Hej, piszę tutaj ze swoim problemem - dotyczy to mapki Polski ktorą dołączył w pierwszym poście na górze Geomaniak. Chodzi o to, że u mnie się taka wyświetliła (co jest normalne) bo wybrałem rastrowe mapy topo Polski, ale chciałbym zobaczyć dokladny raster jakiegoś tam miejsca w skali 1:25000, powiększa mi ale tę ogólną mapę Polski Smile (na caly monitor mam np nieostry napis Łódź). Oczywiście we właściwościach warstwy WMS mam zaznaczone wszystkie skale warstwy topo, ale pokazuje mi tylko tę jedną.. nie mogę tego rozgryźć.. zmieniałem już ustawienia tzw kody projekcji EPSG ale to nic nie da, bo pewnie nie w tym rzecz. Klikając lupę powinno powiększać ale zmieniać mapę a powiększa bez zmiany mapy.
02-28-2015, 07:48
Witam, mógłby ktoś pomóc?
03-03-2015, 13:56
(10-24-2014 17:45)drahma1 napisał(a):  Hej, piszę tutaj ze swoim problemem - dotyczy to mapki Polski ktorą dołączył w pierwszym poście na górze Geomaniak. Chodzi o to, że u mnie się taka wyświetliła (co jest normalne) bo wybrałem rastrowe mapy topo Polski, ale chciałbym zobaczyć dokladny raster jakiegoś tam miejsca w skali 1:25000, powiększa mi ale tę ogólną mapę Polski Smile (na caly monitor mam np nieostry napis Łódź). Oczywiście we właściwościach warstwy WMS mam zaznaczone wszystkie skale warstwy topo, ale pokazuje mi tylko tę jedną.. nie mogę tego rozgryźć.. zmieniałem już ustawienia tzw kody projekcji EPSG ale to nic nie da, bo pewnie nie w tym rzecz. Klikając lupę powinno powiększać ale zmieniać mapę a powiększa bez zmiany mapy.

Proszę pamiętać, że warstwy się wzajemnie nakładają. Każda z tych warstw (map) ma inną wartość skali, w której jest widoczna; nie wszystkie mapy są dostępne dla każdego miejsca w Polsce. Proszę podać to "jakieś konkretne" miejsce a pokażemy co należy ustawić.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości