CGIS Forum
Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - Wersja do druku

+- CGIS Forum (http://forum.cgis.pl)
+-- Dział: Geoxa PL (/Forum-Geoxa-PL)
+--- Dział: Geoxa Editor (/Forum-Geoxa-Editor)
+--- Wątek: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. (/Thread-Nowy-skr%C3%B3t-na-pulpicie-po-ka%C5%BCdej-aktualizacji)

Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - Ruralista - 06-21-2012 20:12

Zawsze po dokonaniu aktualizacji programu, przy instalacji dogrywa się na pulpicie skrót, mimo że takowy już się ma, wprawdzie ze skróconą nazwą, ale dobrze przekierowujący.

Może dałoby się w oknie aktualizacji umożliwić wyłączanie dodawania skrótu do pulpitu. To może nie jest jakiś wielki problem, ale jednak potem każdorazowo trzeba ten zbędny skrót z pulpitu usuwać.

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - piotr - 06-21-2012 23:00

Tego sytuacja nie powinna mieć miejsca i prawde mówiąc nie spotkałem się z tego typu działaniem. Jaki system operacyjny (32 czy 64 bit, która wersja) oraz Editor 32 czy 64bit?

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - Ruralista - 06-22-2012 09:38

32 bity na Windowsie XP 2002 SP3.

Z Wine i linuxem problemu nie ma, raz został dodany skrót i już nowe się nie nachodzą, choć tu nie zmieniałem nazwy skrótu, i może to dlatego tak się dzieje na XP.

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - Ruralista - 06-22-2012 17:35

Przy aktualizacji do 6139 sytuacja znów się powtórzyła. Dotychczasowy skrót do Geoxy nazwany przeze mnie cgis nadal działa, ale oprócz tego został dodany nowy, z pełną oficjalną nazwą.

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - matkruszak90 - 01-09-2017 12:16

Też miałem ten problem kilka lat temu, ale w zasadzie kolejna aktualizacja pomogła.

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - missino - 01-15-2017 17:47

ooo fajna sprawa!

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - jankozac - 08-31-2017 16:06

Bardzo przydatny trick Smile

RE: Nowy skrót na pulpicie po każdej aktualizacji. - ulanowicz - 09-05-2017 09:39

Miałem to samo co i wy użytkownicy. Następna aktualizacja rozwiązała problem i wszystko jest ok Smile